Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w programie edukacyjnym

Dziecko po traumie w szkole

 

Programem objęte są instytucje oświatowe, (szkoły, przedszkola, poradnie i inne placówki). Od chwili powstania NSLT (2010), przeszkoliliśmy i objęliśmy konsultacjami i superwizją kilka tysięcy pracowników oświatowych z kilkudziesięciu powiatów.

 

Zawartość merytoryczna aktualnego Programu:

 

A

1. Trauma u dzieci - (w tym rozwojowa - DTD - posttraumatyczne zmiany/zaburzenia rozwojowe*), źródła, obraz kliniczny, dynamika.

2. Neurobiologia podstawą pracy z dzieckiem, dysocjacja podstawowym mechanizmem obronnym u dzieci po traumie.

3. Model środowiskowych i medycznych oddziaływań terapeutycznych NSLT w tym model Somatyczno Poznawczej Terapii Traumy i Dysocjacji.

B

1. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w praktyce - "Klasa przyjazna uczniom po doświadczeniach traumatycznych". W tym (od 2021), "Szkoła w dobie epidemii COVID-19".

2. Standardy pracy, koordynacja oddziaływań, zajęcia i ćwiczenia w szkole, kluczowe zalecenia.

C

1. Blaski i cienie alternatywnych metod nauczania.

2. Uwarunkowania prawne – prawa dziecka.

D

1. Co się dzieje w naszym organizmie? Somatyczny i emocjonalny „odbiór” pracy/relacji z dzieckiem po traumie u opiekuna i specjalisty (nauczyciela, pedagoga, psychologa).

2. Profilaktyka stresu zawodowego.

 

* DTD – Developmental Trauma Disorder

 

 


Informacje techniczne i organizacyjne

 

Warsztaty edukacyjne odbywają się w małych grupach (ok 12 osób) i są organizowane cyklicznie w Warszawie.

 

W wersji podstawowej:

Trwają 4 godziny. Organizowane są w piątki lub soboty. Koszt uczestnictwa to 200 zł. Udział w warsztatach jest bezpłatny*, jeśli do szkoły lub innej (uczestniczącej) placówki oświatowej, uczęszcza co najmniej jedno dziecko objęte opieką NSLT.

Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat (udziału w warsztatach).

 

W wersji specjalistycznej:

Trwają 8 godzin w cyklach jedno, lub dwudniowych (2x8 h). Koszt uczestnictwa to 400 zł. za cykl jednodniowy, lub 600zł. za (cały) dwudniowy. Dla uczestników dotychczasowych szkoleń, warsztatów i konferencji, organizowanych przez NSLT w okresie ostatnich 3 lat, obowiązuje zniżka 40%.

Zakres merytoryczny obu cykli jest podobny. Cykl dwudniowy zawiera natomiast dużą liczbę ćwiczeń i pokazów praktycznych, ma charakter zdecydowanie interakcyjny z rozbudowaną częścią „B” i „D”.

Uwaga! Bardzo ograniczona liczba miejsc.

Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat (udziału w specjalistycznym szkoleniu).

 

Warsztaty odbywają się w salach szkoleniowych przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (przy nietypowej liczbie uczestników ew. w innej lokalizacji).

Na miejscu hotel/zaplecze gastronomiczne o bardzo umiarkowanych cenach.

 

Zgłoszenia:

 

Zgłoszenie uczestnictwa dokonujemy pocztą elektroniczną (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. )

 

* Zgłoszenia na warsztaty, zapotrzebowanie na konsultacje etc. dla specjalistów ze szkół, do których uczęszczają dzieci „prowadzone” przez NSLT, prosimy przekazywać za pośrednictwem rodziców.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com

nslt.pl - choroba sieroca, trauma, agresywne dziecko, dziecko adoptowane, przemoc w szkole, trudne dziecko, psychotraumatologia i dziecko nadpobudliwe