ZOBACZ FILMIK/PREZENTACJĘ

 

A teraz "przetłumaczmy" prezentację, na konkrety w realnym świecie: Śmiech

 

Nie "naprawiamy" dzieci. Umożliwiamy im zdrowy rozwój. Czasami pomagamy "odtworzyć" prawidłowy rozwój tym dzieciom, które mają za sobą toksyczne, traumatyczne doświadczenia.


Do dobrego rozwoju, potrzebny jest dziecku przede wszystkim bezpieczny świat. Najlepsze i najzdrowsze - z możliwych - otoczenie i maksymalny kontakt z przyrodą. Życie pośród przyjaznych, bezpiecznych ludzi - w tym rówieśników.


Ale najważniejsze to bezpieczny dom, kochająca i wspierająca rozwój rodzina.


Nie są to wyimaginowane "postulaty". Uczymy, podpowiadamy i wspieramy!


Rodzice i opiekunowie biorą udział w konsultacjach, warsztatach i projektach edukacyjnych. Dowiadują się nie tylko jak rozwijać relacje z dzieckiem, ale także jak prowadzić zdrowy tryb życia i np. jak unikać zagrożeń w Internecie. Uczestniczą w zajęciach z dziećmi, mają też możliwość własnej terapii u specjalistów z naszego Zespołu, wg. różnych orientacji - od terapii sensomotorycznej czy SE, po terapie poznawcze i zintegrowane.


Bezpieczna społeczność, to z jednej strony grupy uczestniczące w zajęciach terapeutycznych, grupy wsparcia dla dzieci i opiekunów (dorosłych) po drugiej stronie zaś, to własny autorski system edukacji i udział w zajęciach/projektach sportowych (klub Adventure Racing).

 

Wszystko to tworzy skoordynowany system oddziaływań i umożliwia rozwój RELACJI pomiędzy dzieckiem, opiekunem (także grupą opiekunów), terapeutami, trenerami, instruktorami i rówieśnikami. Na takiej bazie budujemy kompetencje regulacyjne dzieci.

Te kompetencje stanowią dopiero o skuteczności terapii.
Dalej - decydują o dobrej edukacji. Wszystko razem to mocny fundament pod ROZWÓJ!

 

Przeczytaj więcej o
SYSTEMIE ODDZIAŁYWAŃ TERAPEUTYCZNYCH

 

Przeczytaj więcej o naszych zajęciach
KLUBIE ADVENTURE RACING

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda świat dziecka, które rozwija się bezpiecznie, jest zdrowe, sprawne, odważne, twórcze i szczęśliwe, a szkolna edukacja, to dla niego entuzjazm, a nie "obowiązek szkolny" Śmiech ...

 

... zapraszamy do uczestnictwa w "Dniach Otwartych NSLT" ... zapisy zakładka KONTAKT

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com

nslt.pl - choroba sieroca, trauma, agresywne dziecko, dziecko adoptowane, przemoc w szkole, trudne dziecko, psychotraumatologia i dziecko nadpobudliwe