Thrive not just survive - Rozwijaj się, a nie tylko przetrwaj!


"Praktycznie z dnia na dzień Twoje dziecko trafia do bezpiecznej, chronionej przestrzeni. Przestrzeni bez systemowych etykietek i zagrożeń, także bez zagrożeń rówieśniczą patologią. Jednocześnie jest to przestrzeń w której rozwinie swoje kompetencje edukacyjne i społeczne (...)
Bezpieczeństwo dziecka - to także Twoje bezpieczeństwo.
Dziecko w bezpiecznej przestrzeni, uruchamiające swoje zasoby, osiągające sukcesy, zmienia jakość życia całej rodziny.To ogromna zmiana. Nieważne, czy problemem była do tej pory dysleksja, czy zaburzenia przywiązania, czy brak lub beznadziejna jakość relacji rówieśnikami, czy cały zestaw innych deficytów (...)"

[fragment materiałów edukacyjnych]Model i Program jaki stworzyliśmy w ramach NSLT są w pełni systemowe. Pracujemy z całymi rodzinami w formule społeczności terapeutycznej.


Oprócz stricte terapii, dzieci objęte są też systemem edukacji, działającym wg modelu A-ZET (Autoregulacja – Zabawa, Edukacja, Terapia) co oznacza, że integralnie wpisane są w niego założenia terapeutyczne i rozwojowe, wychodzące daleko poza programy typowo szkolne.

 

Model edukacyjny Sieci NSLT i Fundacji EDUCARE, to także model dla dzieci (także ponadprzeciętnie zdolnych), które wspólnie z rodzicami wybrały Edukację Domową, ale potrzebują w tym procesie wsparcia profesjonalnego edukatora.


Zaczynamy :)


Model edukacji A-ZET (w pobranym artykule - rozdział "edukacja")

POBIERZ

 


Nasze Liceum - www.naszeliceum.pl


NASZE LICEUM

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com

nslt.pl - choroba sieroca, trauma, agresywne dziecko, dziecko adoptowane, przemoc w szkole, trudne dziecko, psychotraumatologia i dziecko nadpobudliwe