Zaburzenia regulacji emocji i posttraumatyczne u  dzieci i młodzieży. 

Szkolenie specjalistów.

 

I

Szkolenie pierwszego stopnia.

 

Szkolenia dla specjalistów i osób działających w Systemie Edukacji, Systemie Opieki nad Dzieckiem i Rodziną, Wymiarze Sprawiedliwości, Organach Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego, oraz w zakresie Kultury, Sportu i Rekreacji.

 

Warsztaty profilowane - PRZECZYTAJ WIĘCEJ

 

Rozwinięcie:


Profesjonalista z certyfikatem NSLT:

Rozumie wpływ doświadczeń traumatycznych na organizm dziecka, jego rozwój i relacje z otoczeniem. 
Współuczestniczy - na bazie rozumienia mechanizmów i strategii – w tworzeniu, organizacji i realizacji planu pracy dla dziecka i rodziny w zakresie jaki odpowiada jego obowiązkom zawodowym (np. lekarza, sędziego, kuratora, nauczyciela, pedagoga, wychowawcy, opiekuna, psychologa, instruktora, trenera etc.). Rozumie i kontroluje swoją rolę w procesie odpowiedzi na traumę (stres zawodowy etc). Umie dostosować system interwencji do poziomu rozwojowego dziecka, kultury i poziomu otoczenia.

W relacji z dzieckiem potrafi:

Zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Wspomagać dziecko w redukcji przytłaczających przeżyć.

 

Wymagania wobec kandydatów:

Wykształcenie kierunkowe w zakresie nauk medycznych, społecznych, prawnych ...

lub

dyplom/licencja/certyfikat/staż zawodowy w zakresie opieki, terapii zajęciowej, rehabilitacji, sportu i rekreacji, kultury i sztuki, organizacji wypoczynku i pokrewnych dziedzin oraz opieki zastępczej ... lub uczestnictwo w pracy z dziećmi i rodzinami ... w tym wolontariuszy i uczestników staży młodzieżowych etc.

 

Rodzaje szkoleń/kursów - organizacyjnie:

1. Otwarte - dla osób zgłaszających się indywidualnie - dobieranych w podgrupy ogólne lub specjalisyczne.

2. Zamknięte - zamawiane przez instytucje i organizacje lub grupy zorganizowane.

 

Szkolenie zawodowe II stopnia na terapeutę prowadzącego (trauma treatment provider) Metodą NSLT.

 

Terapeuta prowadzący organizuje pracę Zespołu Diagnostycznego i jest superwizowanym koordynatorem oddziaływań terapeutycznych wobec dziecka i rodziny (opiekunów) w jego/ich miejscu zamieszkania. Prowadzi pracę z dzieckiem metodą NSLT.

 

Cykl szkoleniowy trwa 4 lata.

 

Wymagania wobec kandydatów (niektóre kryteria aktualne po ukończeniu szkolenia):

Wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie nauk medycznych lub społecznych. Wiek min. 30 lat (preferowany > 40 z uwagi na ogromne obciążenie psychiczne). Staż pracy w zawodzie min. 5 lat. W okresie próbnym (3 miesiące) test wiedzy ogólnej i predyspozycji oraz weryfikacja w zakresie ew. zagrożenia stosowania przemocy (w tym psychicznej i seksualnej).


Certyfikat NSLT otrzymany po zakończeniu szkolenia jest odnawialny. Każdy profesjonalista NSLT ma obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju osobistego.

 

Od 1 maja 2013 szkolenia prowadzone są wyłącznie w trybie indywidualnej pracy prowadzących szkolenie z kursantem i klientem.

 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną pod adresem:

 

 

 

Poniżej graficzna ilustracja "logiki" Modelu i Metody NSLT.

 


 

 

© NSLT copyright 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone.


 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com

nslt.pl - choroba sieroca, trauma, agresywne dziecko, dziecko adoptowane, przemoc w szkole, trudne dziecko, psychotraumatologia i dziecko nadpobudliwe